SVĚTOVÝ POHÁR V BOULDERINGU – MEIRINGEN | LANO

SVĚTOVÝ POHÁR V BOULDERINGU – MEIRINGEN

17. 4. 2021

Švýcarský Meiringen hostil první letošní závod světového poháru v boulderingu. Startovali zde čtyři čeští reprezentanti, mezi nimi i členka LANO TOP TEAMu Eliška Bulenová.

V kvalifikaci, která se lezla ve dvou skupinách, obsadila Eliška Bulenová po dobrém výkonu se třemi topy a čtyřmi zónami dělené 43. místo, další česká reprezentantka Adéla Bajerová skončila s jednou zónou na dělené 69. příčce. Nutno dodat, že obtížnost boulderů v jednotlivých skupinách byla výrazně nevyrovnaná, takže zatímco ve skupině A, kde lezla Adéla Bajerová, stačily k postupu dva topy, ve skupině B, kde startovala Eliška Bulenová, byly třeba k postupu topy čtyři a bouldery zde tedy byly lehčí. Zlatou medaili v kategorii žen získala Slovinka Janja Garnbret.

Mezi muži při neúčasti vítěze seriálu SP 2019 Japonce Tomoa Narasakiho obhájil Adam Ondra prvenství z roku 2019, Marek Jeliga obsadil 90. pozici.

Umístění Elišky Bulenové, která věkem patří teprve prvním rokem do kategorie juniorek, je nejlepším výsledkem české bouldristky v SP od roku 2017. Pět nejlepších výsledků českých žen v SP za poslední čtyři roky vypadá takto:

  • 43. Eliška Bulenová (Meiringen 2021)
  • 53. Eliška Bulenová (Mnichov 2019)
  • 61. Eliška Adamovská (Meiringen 2019)
  • 61. Eliška Adamovská (Mnichov 2019)
  • 67. Michaela Smetanová (Mnichov 2019)

Kompletní výsledky naleznete na webu IFSC zde.

Tým LANO

Cokoliv si lidská mysl dokáže představit a čemu dokáže uvěřit, toho lze dosáhnout.
Napoleon Hill