ČP a ČPM v boulderingu - 2. nominační závod – Praha | LANO

ČP a ČPM v boulderingu - 2. nominační závod – Praha

11. 4. 2021

V sobotu 10. 4. uspořádala pražská lezecká stěna Jungle Sport Park i druhý letošní podnik Českého poháru a Českého poháru mládeže v boulderingu. Ten byl zároveň závěrečným nominačním závodem do reprezentace ČR v boulderingu.

Akce se opět konala ve složité epidemické situaci na základě výjimky Ministerstva zdravotnictví ze zákazu pořádání hromadných akcí, kterou získal ČHS jako sportovní svaz. Závod proto provázela řada protiepidemických opatření, přesto byla tato soutěž připravena na velmi dobré úrovni po stránce organizační i sportovní.

Organizace byla kvalitně zajištěna po stránce informačního a výsledkového servisu včetně projekce průběžných výsledků. Přesní a korektní byli rozhodčí. Bouldery byly připraveny z moderních chytů dle současných standardů, soutěžící prověřily komplexně a jejich obtížnost odpovídala aktuální výkonnosti českých závodníků. Problémem opět bylo velmi tvrdé dopadiště, na něž si závodníci opakovaně stěžují a které zvyšuje riziko zranění zvlášť při pádech z horní části profilů. Reprezentanti zde při tréninku využívají další žíněnky, které si pokládají na dopadiště, to však při závodech není možné a také tento způsob už vedl k úrazu po pádu mezi tyto žíněnky.

Členové LANO TOP TEAMu získali celkem čtyři medaile: 2. místa obsadili Eliška Bulenová mezi juniorkami (18 – 19 let) a František Danda v kategorii B (14 – 15 let), 3. místa patří Hance Šikulové v kategorii A (16 – 17 let) a Arině Jurčenko v kategorii B. Těsně pod stupni vítězů na nepopulární 4. příčce skončili Eliška Bulenová mezi dospělými, Štěpán Bulena v kategorii A a Jaroslav Šikula v kategorii B, řada dalších členů LANO podala kvalitní výkony a vybojovala umístění v první desítce. Eliška Novotná si bohužel v necelé polovině kvalifikace zranila kotník po doskoku z topu a nemohla v soutěži pokračovat, přesto i tak její výsledek stačil na ženskou finálovou osmičku.

Členové LANO TOP TEAMu splnili nominační kritéria pro 8 míst v reprezentaci ČR v boulderingu: mezi dospělými Eliška Bulenová a Eliška Novotná, v juniorské kategorii Eliška Bulenová, v kategorii A Hanka Šikulová a Štěpán Bulena, v kategorii B František Danda, Arina Jurčenko a Jaroslav Šikula.

Kompletní výsledky jednotlivých kategorií i průběžné pořadí ČP a ČPM naleznete na webu ČHS zde.

Tým LANO

Existují pouze tři sporty: býčí zápasy, motorismus a horolezectví; zbytek jsou pouhé hry.
Ernest Hemingway