ČP do 14 let v boulderingu – Zlín | LANO

ČP do 14 let v boulderingu – Zlín

14. 6. 2021

V sobotu 14. 6. se na nové venkovní bouldrovce v areálu Vertikonu ve Zlíně konalo první kolo Českého poháru mládeže do 14 let v boulderingu 2021, které bylo zároveň vůbec prvním letošním závodem ČP U14 bez ohledu na disciplínu.

Kromě zlepšené epidemické situace, která umožnila definovat podmínky opět pouze na základě platných mimořádných opatření, organizátorům i účastníkům usnadnilo některé procedury i to, že závodní prostor byl v exteriéru.

Organizace na místě byla bezchybná včetně informačního a výsledkového servisu, jehož součástí byla projekce průběžných výsledků. Rozhodování splňovalo požadavky soutěže této úrovně, dílčí problémy a protesty řešila hlavní rozhodčí korektně, se znalostí soutěžních pravidel a na potřebné komunikační úrovni. Závodníci měli k dispozici kvalitní zázemí pro rozcvičení a rozlezení. Start některých kategorií byl mírně opožděn, ale o časovém posunu byli účastníci průběžně informováni.

Ocenit je nutno bouldrovku s profily odpovídajícími potřebám závodů kategorií do 14 let nejvyšší úrovně, jejíž zastřešení obstálo i při několika silných dešťových přeháňkách. Bouldery byly připraveny z moderních chytů dle současných standardů, jejich obtížnost i variabilita kroků byla ve vztahu k jednotlivým kategoriím celkově výborně nastavena. Na kvalitu boulderů mělo bezesporu pozitivní vliv to, že závod byl pořádán pouze pro lezce do 14 let, takže se stavěči mohli soustředit výhradně na potřeby jednotlivých dětských kategorií.

Svěřenci trenérů LANO získali 6 medailí: v kategorii U12 zvítězil Adam Paar, v kategorii U14 si prvenství připsali Natálie Paarová a Jan Štípek, 2. pozice obsadili v kategorii U12 David Suchý a v kategorii U14 Lucie Vojáčková a Lukáš Uherec. V kategorii U12 navíc 5. místo patří Veronice Harmáčkové, kterou od bronzové medaile dělily pouze pokusy. Veronika je přitom v kategorii prvním rokem, až do září jí bude devět let a ve svém ročníku byla jednoznačně nejlepší, když druhá závodnice tohoto ročníku skončila celkově na 10. pozici a získala o 3 topy a 3 zóny méně. I další členové LANO podali kvalitní výkony.

Kompletní výsledky jednotlivých kategorií naleznete na webu ČHS zde.

Tým LANO

Vzdělávejte děti a nebudete pak muset trestat dospělé.
Pythagoras