Evropský pohár mládeže v lezení na obtížnost – Ostermundingen | LANO

Evropský pohár mládeže v lezení na obtížnost – Ostermundingen

21. 6. 2021

Švýcarský Ostermundingen hostil ve dnech 19. – 20. 6. další kolo Evropského poháru mládeže v lezení na obtížnost.

Akci opět ovlivnila epidemiologická situace a soutěž byla i vzhledem k destinaci početně méně obsazena než předcházející závod v Imstu.

Hlavním stavěčem byl Němec Christian Bindhammer, cesty byly opět relativně těžké, když ve finále nebylo v žádné z kategorií dosaženo topu a např. v kategorii juniorek stačil na vítězství výkon 22+.

Česká výprava patřila v lezení na obtížnost s 20 reprezentanty opět k nejpočetnějším týmům po domácím Švýcarsku, které mělo jako pořadatel dle pravidel nárok na vyšší kvótu. Česká rerezentace byla celkově úspěšná, když získala 3 medaile zásluhou Barbory Bernardové v kategorii B, Markéty Janošové v kategorii A a Marka Jeligy mezi juniory.

Závodu v lezení na obtížnost se zúčastnilo 7 členů LANO. Těsně za postupem do finále skončili v kategorii B Arina Jurčenko a František Danda, kteří obsadili shodně 13. pozici, když František Danda nezvládl skok v úvodu první cesty, ale ve druhé obsadil vynikající 6. místo. Poměrně smolná je rovněž shodná 19. příčka sourozenců Jaroslava Šikuly v kategorii B a Hanky Šikulové v kategorii A, protože oba v jedné z cest podali reálný výkon na hranici postupu, ale chyba ve druhé cestě resp. snaha klíčové místo neřešit takticky, ale přelézt ho, jim postup neumožnila. V kategorii A obsadili 23. pozici Eliška Suchá, 27. příčku Štěpán Bulena, 28. místo si při svém reprezentačním debutu připsal Lysander Naimji v kategorii B.

Kompletní výsledky naleznete zde.

Tým LANO

Když prohrajete, nezapomeňte na tu lekci.
Dalajláma