Evropský pohár mládeže v lezení na obtížnost a rychlost – Puurs | LANO

Evropský pohár mládeže v lezení na obtížnost a rychlost – Puurs

4. 7. 2021

Belgický Puurs-Sint-Amands hostil ve dnech 2. – 4. 7. další kolo Evropského poháru mládeže v lezení na obtížnost a rychlost.

Akci opět ovlivnila epidemiologická situace i časový souběh se SP ve Villars, takže soutěž byla celkově početně méně obsazena než předcházející závody. Proto zde chyběla také řada špičkových lezců kategorie A a junioři, kteří reprezentují své země i mezi dospělými a dali přednost startu ve Villars nebo odpočinku a přípravě na další závody SP.

Hlavním stavěčem byl Remy Samyn z Francie, závodní cesty opět potvrdily aktuální trend, když ve finále bylo napříč všemi kategoriemi dosaženo pouze jediného topu.

V hodnocení národů v lezení na obtížnost zvítězilo Slovinsko před Francií a domácí Belgií, která překvapivě s výrazným náskokem 90 bodů předstihla čtvrté Rakousko.

Česká reprezentace neměla žádného zástupce v lezení na rychlost, v lezení na obtížnost nakonec nastoupilo 15 českých reprezentantů. I v českém týmu chybělo několik mládežnických závodníků, kteří reprezentují také mezi dospělými a byli úspěšní v předchozích závodech Evropského poháru mládeže. Česká výprava v Puursu získala dvě medaile zásluhou vítězství Báry Bernardové v kategorii B a 3. příčky Nikoly Králíkové mezi juniorkami, která po vynikajícím výkonu v kvalifikaci postupovala do finále z prvního místa.

Závodu v lezení na obtížnost se zúčastnilo 7 členů LANO TOP TEAMu. Nejlépe si vedla Arina Jurčenko, která postoupila do finále a vybojovala celkové 8. místo v kategorii B. Jde o její dosavadní nejlepší umístění v závodech EYC v lezení na obtížnost. Výborný výkon podala také Eliška Suchá, která 13. pozicí v kategorii A dosáhla svého životního reprezentačního výsledku a nominovala se tak na mládežnické mistrovství světa. Její výkonnostní progres v průběhu jediného roku je fantastický a je nutno ocenit její přístup i práci trenérů Jiřího Pummera a Mariana Havla, kteří vedou její tréninky v rámci oddílu Green Trees Monkeys, a Ondřeje Švece, jenž jí připravuje tréninkové plány v rámci projektu Tandem. Další členové LANO TOP TEAMu se umístili takto: 14. Jaroslav Šikula, 15. František Danda, 20. Hanka Šikulová a 25. Štěpán Bulena.

Kompletní výsledky naleznete zde.

Tým LANO

Zlepšení znamená změnit se; abychom byli dokonalí, museli bychom se měnit často.
Winston Churchill