Evropský pohár v boulderingu – Krakow | LANO

Evropský pohár v boulderingu – Krakow

10. 8. 2021

Ve dnech 7. – 8. 8. se v polském Krakowě konal závod Evropského poháru v boulderingu.

Akci opět ovlivnila epidemiologická situace, zároveň má tato dlouhodobá soutěž dospělých zatím minimální tradici a tak svou podobu teprve hledá. V rámci koronavirových opatření, kdy se závod musel uskutečnit bez přítomnosti diváků, proto bylo pořádání závodu na bouldrovce bez prostoru pro publikum atd. plně dostačující.

Hlavním stavěčem byl Francouz Matthieu Dutray. Bouldery byly velmi kvalitně připraveny z hlediska komplexnosti, ale v některých kolech se nepodařilo správně nastavit obtížnost ve vztahu k úrovni startovního pole. Po organizační stránce byl závod uspořádán perfektně. Ze všech kol byl k dispozici livestream.

Celkovými vítězi se stali mezi muži Francouz Mathieu Ternant před Rakušanem J. L. Poschem a Němcem Prinzem, mezi ženami Němka Anna Lechner před Francouzskou Gibert a Italkou Medici.

Česká reprezentace zde měla pět zástupců, z nichž dva - Markéta Janošová a Šimon Potůček - postoupili do semifinále. Do finále se nikdo z českých reprezentantů neprobojoval.

Závodu se zúčastnila členka LANO TOP TEAMu Eliška Bulenová, která obsadila 24. místo a bohužel tak těsně nepostoupila do semifinále. Eliška sice dokázala zapsat zónu na všech boulderech, což se podařilo jen sedmnácti závodnicím, ale topovala pouze jeden, k postupu do semifinálové dvacítky však byly potřeba topy dva. Jeden z kvalifikačních boulderů nevylezla žádná závodnice, ve zbývajících dvou Eliška nenašla dost rychle optimální řešení ze zóny do topu, když v boulderu č. 3 ji navíc omezovalo zraněné koleno, proto nemohla použít pro většinu soupeřek nejjednodušší postup.

Kompletní výsledky naleznete zde.

Tým LANO

Moudrý člověk bere věci, jak přicházejí.
Anglické přísloví