ČP, ČPM a ČP U14 v boulderu – Praha | LANO

ČP, ČPM a ČP U14 v boulderu – Praha

14. 3. 2023

Po dvou týdnech se v sobotu 11. 3. na pražské lezecké stěně Jungle Sport Park opět uskutečnil závod ČP a ČPM v boulderu, který byl zároveň druhým a posledním nominačním závodem do reprezentace ČR v této disciplíně. V neděli pak na tento závod navázalo druhé kolo Českého poháru do 14 let.

I tentokrát došlo před závodem k úpravě dříve vydaných propozic, na což však pořadatelé žádným způsobem neupozornili. Organizace samotného závodu byla jinak na velmi dobré úrovni. Rozhodčí odváděli až na drobné nepřesnosti kvalitní práci. Výsledkový servis s projekcí průběžných výsledků fungoval bez větších problémů, stejně jako předávání potřebných informací závodníkům a členům realizačních týmů. Veškeré problémy byly ze strany JURY řešeny rychle a korektně. Oproti minulému závodu tentokrát nebyl ze sobotního finále žen a mužů vysílán live stream.

Bouldery připravené z moderních kvalitních chytů pod vedením hlavního stavěče Davida Kozla prověřily závodníky ve všech aspektech, což je zejména u nominačního závodu žádoucí. Pochválit je třeba i nastavení boulderů pro nedělní závod dětských kategorií s ohledem na možné výškové limity některých závodníků. Škoda jen, že v některých zejména dětských kategoriích byla špatně odhadnuta obtížnost. To se nejvíce projevilo v kategorii dívek U12, kdy hned osm závodnic vylezlo všech šest boulderů a o konečném pořadí tak rozhodl až počet pokusů.

Členové LANO a svěřenci trenérů LANO získali 8 medailí a řadu dalších hodnotných umístění.

V nejmladší kategorii B (14 - 15 let) zvítězili členové LANO TOP TEAMu Natálka Paarová (trenéři Tomáš Binter st. a Rudolf Paar) a Jan Štípek (trenér Tomáš Binter st.), kteří jako jediní ve svých kategoriích dokázali vylézt všechny bouldery. Těsně pod stupni vítězů skončil 4. Darius Naimji (trenéři Marian Havel a Jakub Dvořák) a 5. Ihor Pichka (tým trenérů LANO pod vedením Jakuba Dvořáka). V kategorii A (16 - 17 let) doslova vybojoval v poslední minutě bronzovou medaili Lukáš Trávníček (trenérka Eliška Karešová), 4. místo si připsal Jára Šikula (trenér Tomáš Binter st.). Bronzový stupínek obsadila v juniorské kategorii (18 - 19 let) Eliška Suchá (příprava pod vedením stavěče Dannyho Sjödina Holase), 5. pozice patří Lukáši Hacurovi a 6. Štěpánu Bulenovi (oba trenér David Urbášek).

V kategorii U14 zvítězil mezi chlapci Adam Paar (trenéři Rudolf Paar a Tomáš Binter st.) a 3. místo obsadil David Suchý (příprava pod vedením stavěče Dannyho Sjödina Holase), mezi dívkami vybojovala 2. pozici svěřenkyně trenéra Mariana Havla Alice Šindlarová a 3. příčka patří člence LANO TOP TEAMu Elen Strculové (trenér Jiří Pummer), pro niž to byl teprve druhý lezecký závod po více než dvouleté pauze, protože její prioritou je stále sportovní gymnastika. V kategorii U12 obsadila Klárka Tichá (trenéři Karel Rejchrt a Tomáš Binter st.) 4. místo se ztrátou jediného pokusu na zónu na dělenou 2. pozici, 8. příčku si připsala Ema Cibulková (trenéři Karel Rejchrt a Markéta Lizáková), která je v této kategorii prvním rokem, stejně jako Tomáš Králík (trenérka Bětka Zaťková), jemuž patří 6. pozice celkově, 5. mezi českými závodníky a 1. ve svém ročníku. Nela Cibulková (trenéři Markéta Lizáková a Karel Rejchrt) skončila v konkurenci 17 dívek kategorie U10 rovněž na 6. místě a 1. ve svém ročníku. Velkou smůlu měla v této kategorii Julie Rydvalová, která si při pádu z boulderu zlomila ruku. Přesto se z nemocnice ještě na závodiště vrátila, aby i se sádrou podpořila kamarády.

V součtu obou nominačních závodů splnilo 9 členů LANO a svěřenců trenérů LANO kritéria pro zařazení do reprezentace ČR. Toto číslo mohlo být ještě vyšší, ale např. Klárce Preislerové (trenér Marian Havel) a Adamu Endrle (trenér Karel Rejchrt), kteří po prvním závodě figurovali na nominovaných místech, bohužel nemoc neumožnila do druhého závodu vůbec nastoupit.

Všem závodníkům gratulujeme a Julče přejeme brzké uzdravení.

Kompletní výsledky jednotlivých kategorií naleznete na webu ČHS zde.

Tým LANO

Odmítněte svůj pocit zranění a samotné zranění zmizí.
Marcus Aurelius