ČP A ČPM V BOULDERINGU – PRAHA | LANO

ČP A ČPM V BOULDERINGU – PRAHA

14. 3. 2021

V sobotu 14. 3. hostila pražská lezecká stěna Jungle Sport Park první letošní podnik Českého poháru a Českého poháru mládeže v boulderingu, který byl zároveň prvním ze dvou nominačních závodů do reprezentace ČR v boulderingu.

Akce se opět konala ve složité epidemické situaci na základě výjimky Ministerstva zdravotnictví ze zákazu pořádání hromadných akcí, kterou získal ČHS jako sportovní svaz. Závod proto provázela řada protiepidemických opatření, přesto byl uspořádán na velmi dobré úrovni po stránce organizační i sportovní.

Potom, co v týdnu před závodem organizátoři upravili původní problematické propozice, měli všichni účastníci potřebné informace. Organizace na místě byla bezchybná včetně informačního a výsledkového servisu, jehož součástí byla projekce průběžných výsledků. Přesní a korektní byli rozhodčí. Bouldery byly připraveny z moderních chytů dle současných standardů, jejich obtížnost byla celkově výborně nastavena. Velké množství dynamických kroků po nových chytech a strukturách znamenalo prakticky pro všechny finalisty do krve prolezenou kůži, ale to je situace v současné době běžná téměř při všech boulderových závodech. Čistě koordinační charakter boulderů v ženském finále byl sice atraktivní, ale z hlediska nominačního závodu do jisté míry chyběly silové problémy, s nimiž se závodnice budou v mezinárodních soutěžích setkávat v nemalé míře a které navíc tak neznevýhodňují lezkyně menších postav.

Členové LANO TOP TEAMu získali celkem 5 medailí: Eliška Bulenová zvítězila mezi ženami i juniorkami (18 – 19 let), Štěpán Bulena vybojoval stříbrnou medaili v kategorii A (16 – 17 let) stejně jako Arina Jurčenko v kategorii B (14 – 15 let), bronzová medaile patří Františku Dandovi v kategorii B. Hanka Šikulová skončila na 4. pozici, když boulder, který by ji posunul nejen k medaili v kategorii A, ale i do ženského finále, topovala několik vteřin po skončení časového limitu. Eliška Novotná postoupila z kvalifikace mezi ženami do finále ze 3. místa, kde ji limitovala výška a nakonec obsadila celkovou 7. příčku. I další členové LANO podali dobré výkony a vybojovali hodnotná umístění, ač ne všem se dařilo podle jejich představ.

Kompletní výsledky jednotlivých kategorií naleznete na webu ČHS zde.

Tým LANO

Sport je poezie pohybu a činu.
Dominik Pecka