ČP, ČPM A ČP DO 14 LET V BOULDERINGU TEPLICE NAD METUJÍ | LANO

ČP, ČPM A ČP DO 14 LET V BOULDERINGU TEPLICE NAD METUJÍ

30. 8. 2020

Ve dnech 28. - 29. 8. se v rámci Mezinárodního horolezeckého filmového festivalu v Teplicích nad Metují konalo 2. kolo Českého poháru, Českého poháru mládeže a Českého poháru do 14 let v boulderingu. Závod ČP a ČPM byl zároveň druhým a posledním nominačním závodem do reprezentace ČR v dospělých i mládežnických kategoriích.

Závod v boulderingu je tradiční součástí festivalu a tomu odpovídala i jeho úroveň. Při páteční soutěži kategorií do 14 let došlo k několika organizačním problémům a nedorozuměním ohledně času startu chlapců a dívek a jejich rozdělení do skupin. Do diskuzí s hlavním rozhodčím se zapojili různí trenéři včetně trenérů LANO. Nakonec se podařilo najít řešení a snad i lepší cestu do budoucna tak, aby závodníci předem alespoň orientačně věděli, kdy budou startovat a mohli se včas a správně připravit. Jinak byl závod organizačně na odpovídající úrovni, škoda jen tentokrát chybějících on-line výsledků, které už bývají na závodech ČHS standardem i u mládeže. V sobotu pak organizátoři oficiálně vyvěšovali pouze výsledkové listiny dospělých kategorií, takže pořadí v kategoriích A a junioři si museli závodníci a trenéři vypočítávat sami. Ocenit je nutno rychlé zveřejnění výsledků všech kategorií na webu ČHS včetně pořadí ČP, ČPM a ČP U14, bohužel průběžné hodnocení ČP U14 je tam zatím nesprávně u chlapců i dívek, ale snad i tento článek přispěje k rychlé opravě.

Vysoká byla sportovní úroveň soutěží všech kategorií – korektní rozhodování, moderní chyty a struktury i kvalita a obtížnost připravených boulderů. Na finále bylo využito efektové osvětlení, k dispozici byla pro diváky velkoplošná projekce a live stream, bohužel závod opět nepokryla žádná celoplošná televize, která by zprostředkovala tuto akci širšímu publiku mimo lezeckou komunitu.

LANO připravilo pro všechny zájemce týmový závodní koučink, kterého využila řada účastníků. Trenéři přitom respektovali specifika jednotlivých věkových kategorií i konkrétních lezců.

Členové LANO si v průběhu dvou závodních dnů připsali 10 medailí a řadu dalších vynikajících umístění včetně 6 nominací do reprezentačních týmů ČR všech věkových kategorií.

Kompletní výsledky jednotlivých kategorií a průběžné pořadí Českého poháru, Českého poháru mládeže i Českého poháru do14 let v boulderingu naleznete na webu ČHS zde.

Tým LANO

Když člověk nic nežádá, je ze všeho dárek.
Erich Maria Remarque