EVROPSKÝ POHÁR MLÁDEŽE V LEZENÍ NA OBTÍŽNOST AUGSBURG | LANO

EVROPSKÝ POHÁR MLÁDEŽE V LEZENÍ NA OBTÍŽNOST AUGSBURG

21. 9. 2020

Německý Augsburg hostil ve dnech 17. – 18. 9. jediný letošní závod Evropského poháru mládeže v lezení na obtížnost. Vzhledem k opatřením proti COVID  19 byla účast podstatně slabší ve srovnání se standardními závody EYC v předchozích sezónách, tj. zhruba poloviční až dvoutřetinová dle jednotlivých kategorií.

Česká reprezentace do Augsburgu po komplikacích spojených se změnami epidemiologického vývoje, výsledků povinného testování a požadavků pořadatele nakonec vyslala 11 závodníků. Nutno ocenit, že realizační tým ČHS zvládl veškeré organizační a administrativní problémy způsobené vývojem epidemie COVID  19 a umožnil tak start českým mládežnickým reprezentantům na mezinárodním poli i v této komplikované sezóně.

Česká výprava získala dvě medaile a pět finálových umístění. Vítězství si v kategorii juniorek po vynikajících výkonech ve všech cestách odvezla Eliška Adamovská, 2. místo v kategorii A obsadila rovněž skvěle lezoucí Markéta Janošová.

LANO mělo ve výpravě čtyři zástupce – Elišku Novotnou, Františka Dandu, Štěpána Bulenu a Hanku Šikulovou.

Eliška Novotná v kvalifikaci mezi juniorkami vybojovala výbornou 3. pozici a do finále nastupovala se záměrem výsledek ještě vylepšit. Vinou přemotivovanosti přelezla první expresku a zapnula lano až do druhé, což znamenalo ukončení pokusu a celkově smolnou 10. příčku.

František Danda v kategorii B při svém reprezentačním debutu podal vynikající výkon, eliminoval maximálně svůj výškový handicap a dostal se až na svůj současný fyzický limit. Výsledkem bylo sice hodnotné, ale bohužel vzhledem ke shodě první nepostupové 12. místo.

O reprezentační debut šlo i pro Štěpána Bulenu. Ten bohužel do úvodní kvalifikační cesty nastupoval jako vůbec první závodník. Přece jen opatrnější lezení a smeknutí nohy v jedné z cest mu nakonec vyneslo 20. pozici.

Hanka Šikulová po nervózním výkonu v první cestě chtěla ve druhé ještě zabojovat o postup do finále. V místě, kde ještě neměla žádné problémy, jí však rovněž zcela nečekaně uklouzla noha. To pro ni ve výsledku znamenalo 25. příčku.

Kompletní výsledky jednotlivých kategorií na webu IFSC zde.

Tým LANO

Vytrvalost není dlouhý závod, je to mnoho závodů jeden za druhým.
Walter Elliot