MČR DO 14 LET V LEZENÍ NA OBTÍŽNOST Zlín | LANO

MČR DO 14 LET V LEZENÍ NA OBTÍŽNOST Zlín

13. 9. 2020

V sobotu 12. 9. se v lezeckém centru Vertikon Zlín konalo Mistrovství České republiky do 14 let v lezení na obtížnost.

Oficiální závody dosud pořádané na Vertikonu měly vždy vynikající úroveň a bylo tomu tak i tentokrát. Perfektní organizace, kvalitní cesty z moderních chytů, vynikající jističi, on-line výsledky, zkušení a problematiky znalí moderátoři, zajímavý doprovodný program, celková sportovní úroveň soutěže a řada dalších aspektů vytvořila pro všechny závodníky i diváky ze šampionátu skutečný zážitek. Kvalitní byla rovněž práce JURY – včas a jasně zveřejněné informace od startovních listin přes časy uzavření izolace až po výsledky, korektní rozhodování, výborná koordinace se stavěči i rychlé řešení protestů v souladu s pravidly vytvořily mladým lezcům a jejich trenérům vynikající podmínky pro podávání těch nejlepších výkonů.

Ocenit je opět nutno rychlé zveřejnění výsledků všech kategorií na webu ČHS včetně průběžného pořadí ČP U14.

Dle našeho hodnocení se jednalo jednoznačně o nejlepší závod letošní sezóny bez ohledu na věkovou kategorii a disciplínu.

LANO připravilo pro všechny zájemce týmový závodní koučink, kterého využila řada účastníků. Trenéři přitom respektovali specifika jednotlivých věkových kategorií i konkrétních lezců.

Členové LANO na MČR do 14 let vybojovali 3 tituly mistrů republiky, 7 medailí a řadu finálových umístění. Hlavně ale opět získali spoustu radosti a zkušeností, což je v tomto věku nejdůležitější.

Kompletní výsledky jednotlivých kategorií a průběžné pořadí Českého poháru do14 let v lezení na obtížnost naleznete na webu ČHS zde.

Tým LANO

Když člověk nic nežádá, je ze všeho dárek.
Erich Maria Remarque