Články – 2023 | LANO

Články – 2023


ČP a ČPM v lezení na obtížnost – Brno

27. 3. 2023

V sobotu 25. 3. se na brněnské HUDY stěně uskutečnil první letošní závod ČP a ČPM v lezení na obtížnost, který byl zároveň prvním nominačním závodem do reprezentace ČR v této disciplíně.

Více

Stavěčský kurz – blok B

22. 3. 2023

Ve dnech 11.-12. 3. 2023 se v Lezeckém centru SmíchOFF uskutečnil navazující stavěčský kurz – blok B, zaměřující se na stavění cest na stěně s lanem, který opět lektorsky zastřešili Martin Jech a Jan Zbranek.

Více

ČP, ČPM a ČP U14 v boulderu – Praha

14. 3. 2023

Po dvou týdnech se v sobotu 11. 3. na pražské lezecké stěně Jungle Sport Park opět uskutečnil závod ČP a ČPM v boulderu, který byl zároveň druhým a posledním nominačním závodem do reprezentace ČR v této disciplíně. V neděli pak na tento závod navázalo druhé kolo Českého poháru do 14 let.

Více

ČP, ČPM a ČP U14 v lezení na rychlost – Brno

6. 3. 2023

V sobotu 4. 3. se v Brně konal první letošní závod ČP a ČPM v lezení na rychlost, který byl rovněž jediným nominačním závodem do reprezentace ČR v této disciplíně. Zároveň se zde uskutečnil i závod ČP U14 v lezení na rychlost.

Více

ČP, ČPM a ČP U14 v boulderu – Praha

28. 2. 2023

V sobotu 25. 2. hostila pražská lezecká stěna Jungle Sport Park první letošní podnik Českého poháru a Českého poháru mládeže v boulderu, který byl zároveň prvním ze dvou nominačních závodů do reprezentace ČR v této disciplíně. V neděli pak na tento závod navázalo první kolo Českého poháru do 14 let v boulderu.

Více

Stavěčský kurz – Blok C

17. 2. 2023

Ve dnech 11.–12. 2. 2023 proběhl v Lezeckém centru SmíchOFF stavěčský kurz – blok C, se zaměřením na základy stavění na bouldrové stěně, který opět lektorsky zastřešili Jan Zbranek a Martin Jech.

Více

Akreditovaný kurz pro získání licence Instruktor lezení na umělých stěnách

9. 2. 2023

V sobotu 4. 2. byl posledními závěrečnými zkouškami dokončen akreditovaný kurz pro získání kvalifikace Instruktor lezení na umělých stěnách. V období od 1. 12. 2022 do 29. 1. 2023 absolvovali frekventanti tři čtyřdenní bloky a řízenou praxi v Lezeckém centru SmíchOFF zaměřené na bezpečnost, metodiku, anatomii, fyziologii, první pomoc, pedagogiku, psychologii, výuku začátečníků, základní principy sportovního tréninku, stavění cest a boulderů, fyzioterapii, specializovaný rozvoj různých věkových a výkonnostních skupin, dopingovou problematiku a zdravotní aspekty lezeckého tréninku. Jeden výukový blok byl vyhrazen pouze pro instruktory, další dva pak absolvovali budoucí instruktoři společně s frekventanty kurzu pro získání licence Trenér sportovního lezení, který na ně navazuje dalším vzděláváním.

Více

Stavěčský kurz – blok C, kurz pro ženy

8. 2. 2023

Ve dnech 4.–5. 2. 2023 proběhl v Lezeckém centru SmíchOFF stavěčský kurz – blok C, se zaměřením na základy stavění na bouldrové stěně. Kurz byl určen výhradně pro ženy a jednalo se historicky o první kurz tohoto druhu v České republice. Lektorsky jej zastřešil Jan Zbranek a Martin Jech.

Více
Problém většiny lidí není v nedostatku informací. Jejich největší problém je, že neví, kdy, kterou a jak správně použít, aby jim to v životě fungovalo.
Milo Mahdall